Turnīra vēsture, merķis, uzdevumi

„Baltijas Dzintara Kauss” pirmo reizi tika rīkots 2003.gadā un mūsu pašmāju, kā arī kaimiņvalstu sportistiem ir kļuvis par tradīciju, un ik gadu piesaista arvien jaunus veselīgā dzīvesveida un sporta atbalstītājus.

Starptautiskais turnīrs „Baltijas Dzintara Kauss” tiek rīkots katru gadu vairāku gadu garumā. Uz doto brīdi turnīrs kļuvis par atpazīstamu ne tikai Latvijā, bet arī ārvalstīs. Turnīrā „Baltijas Dzintara Kauss” pulcējas Latvijas klubu komandu, kā arī kaimiņvalstu (Igaunija, Krievija, Baltkrievija, Ukraina, Vācija, Somija un cīti vālsti) klubu sportisti.

 

Turnīra mērķis: Tekvon-do ITF attīstība un popularizācija jauniešu vidū.

 

Turnīra uzdevumi:

 

  • Tekvondistu sportiskās meistarības līmeņa paaugstināšana.
  • Jaunu un talantīgu sportistu noskaidrošana.
  • Augošās paaudzes dzīves nostājas pozitīva formēšana.
  • Tekvon-do ITF attīstīšana Latvijā.
  • Draudzīgu attiecību nostiprināšana starp sporta organizācijām.
  • Veselīga dzīves veida propoganda.

 

Turnīrā „Baltijas Dzintara Kauss” piedalās visu vecuma grupu un kvalifikāciju sportisti (Bērni, Kadeti, Juniori, Pieaugušie, Veterāni). Tradicionāli, kā noslēdzošā turnīra fāze, tiks uzvarētāju apbalvošana individuālajās sacīkstēs, kā arī kausu pasniegšana uzvarētājiem kopējā komandu ieskaitē.

 

Dalībnieku skaits ar katru gadu pieaug, tādā veidā sportistu meistarības līmenis paaugstinās. Palielinās interese par Tekvon-do ITF cīņas mākslu augošās paaudzes cilvēkiem un tas nozīmē to, ka veiksmīgi tiek īstenoti turnīra galvenie uzdevumi – Tekvon-do ITF popularizācija un attīstība.